
Titkos kórházat találtak Magyarország alatt, letaglózó a látvány
Olvass tovább...
A Balaton partján roskadozó elhagyatott szálloda falain évtizedek óta rejtőző üzenetek tárultak fel Urbex Gyula kamerája előtt.
A Balatoni szálloda belső terei mára elvesztették fényüket. A rideg, fehér csempékkel burkolt konyha egykor finom illatokkal telt meg, ma viszont csak törött székek és kifosztott tárolók emlékeztetnek a régi idők emlékeire. A panzió előterében látható fekete szék piros színben pompázó kárpit borítása drámai kontrasztot alkot a viharvert, rendetlen padlóval, felerősítve a helyiség elhagyatottságának érzetét. Az elhagyatott épület a legszebb éveiben vendégek százait szolgálta ki nap mint nap.
A hosszú, boltíves folyosók, a halványan beszűrődő fénycsóva és a poros lámpabúrák hátborzongató, egyúttal nosztalgikus atmoszférát árasztanak. A fekete keretes ablakok a letűnt idők eleganciájáról árulkodnak, ugyanakkor jelenlegi állapotuk a lassú enyészet szimbólumává szakosodott. Az egyik képen a folyosóról nyíló szobák sötét nyílászárói sejtetik, hogy ezekben a helyiségekben is hasonló látvány fogadná a belépőt.
Olvass tovább...
A konyhai tálalópult mögötti üvegablakok mára fénytelenek, a polcokon maradt néhány tányér és pohár szinte könyörög a múlt iránti tiszteletért. Az egykor nyüzsgő tér az urbex kedvelőinek egyik kedvenc fotó témája lehet, hiszen egyszerre őrizte meg a mindennapi forgatag nyomait és viseli az idő vasfogából származó leépülést.
Az alsó szinteken régi dokumentumok hevernek egymásra halmozva, köztük kézzel írt nyilvántartási könyvek, amelyek visszavezetnek a szocialista korszak mindennapjaiba.
Egyetlen lap felütése is elegendő ahhoz, hogy megelevenedjenek a pihenni érkező vendégek életei, mindazok, akik valaha a felirat alatt írták be nevüket a recepció könyvébe.
Olvass tovább...
Az épület hátsó lépcsőin és az udvaron a zöld mohás falak, az apró növények látványa jelzi, hogy a természet sosem felejt. A titok abban rejlik, hogy miért hagytak hátra egy ennyire értékes helyszínt, amely a magyar tenger partján állva évtizedeken át otthont adott az üdülni vágyó lakosoknak, turistáknak.
A legmegdöbbentőbb részletek a szálloda egyik szobájában vártak Urbex Gyulára. A falakat motiváló idézetek borították, amelyek szinte kiáltanak az ürességből:
„Boldogságot nem lehet ajándékba kapni! Egyetlen titka: mindig csak adni, adni! Jó szót, mosolyt, hitet és sok-sok szeretetet.”
Ez az üzenet emlékeztet, hogy a boldogság forrása gyakran a másoknak adott apró gesztusokban rejlik.
„Életednek legyen célja, akard, hogy valaki légy, az élettől ne várj csodákat, törekedj, hogy célod elérd.”
Olvass tovább...
A felirat arra bátorít, hogy ne külső csodákban reménykedjünk, hanem kitartó munkával alakítsuk jövőnket.
„Az életed felkiáltójel legyen, ne magyarázkodás.”
Ez a mondat felszólít, hogy vállaljuk önmagunkat és cselekedeteinket, ne bújjunk kifogások mögé.
Az elhagyatott balatoni szálloda falain olvasható sorok emberi történetekre emlékeztetnek, hogy minden épületben ott élnek azok a hétköznapi vagy épp drámai pillanatok, amelyeket egykor valaki átélt itt – örömöt, bánatot, reményt vagy éppen csalódást.
Bár a kíváncsiság sokakat hajt, fontos tudni, hogy az épület állapota miatt kizárólag saját felelősségre érdemes megtekinteni ezt a rejtélyes és veszélyekkel teli helyszínt.
Urbex Gyula felvételét az alábbi videóban követheted nyomon, ahol teljes hosszában megnézheted a nyomasztó, de annál izgalmasabb felfedezést:
Olvass tovább...