
Valóban halálos, ha lenyeljük a görögdinnye magját? Végre kiderült az igazság
Olvass tovább...
Pénztárcába vágó kérdés, hogy megfelelően érett görögdinnyét válasszunk magunknak a piacon, boltban, ehhez adunk most egy használható tippet.
Magyarországon három dologhoz ért mindenki: a politikához, a focihoz és a dinnyéhez. Utóbbinak nyáron válunk a szakértőjévé, mindenki emelgeti, kopogtatja, szagolgatja az árusnál, hogy a legfinomabb gyümölcsöt válassza ki magának.
Meg lehet kívülről állapítani egy görögdinnye érettségét? Amióta nem lehet lékelni és kóstolni, azóta rákényszerülünk a tippelésre. Mivel pedig több ezer forintunk bánhatja, ezért különösen nagy súlya van annak, nehogy mellé lőjünk.
A termelőknek is nagy a felelősségük, hiszen a görögdinnye nem utóérő, vagyis megmarad abban az állapotában, ahogyan felszedték. Ha még íztelen és színtelen volt, akkor később sem lesz finomabb, a fogyasztó pedig bosszankodhat.
Olvass tovább...
A hozzáértők szerint egyetlen egy trükkje van annak, hogy jó dinnyét válasszuk, ha úgy tetszik, egyetlen titkos jelet kell figyelnünk a héjon. Mégpedig azt a foltot, amely a dinnye alján keletkezik, miközben a földön pihenve várja a betakarítást.
Ha ez a folt zöldes, vagy akár fehér, akkor a gyümölcs érettsége nem megfelelő. Mindig keressük azokat a példányokat, amelyeknél a folt világos sárga, krémes színű. Ha ezt betartjuk, akkor állítólag
A magyar hagyományok szerint a most kezdődő dinnyeszezon egészen Lőrinc-napig tart, addig még érdemes rendszeresen fogyasztani a gyümölcsöt. Már csak azért is, mivel a 92 százaléka víz, vagyis a forróságban kiváló hűsítő, és a megfelelő hidratáltságunkhoz is hozzájárulhat.
Ami az idei magyarországi termést illeti, szakemberek szerint kicsit késve indult ugyan a szezon, de legalább nem várható az árak növekedése. A minőség is jó lesz, harmonikus cukor-sav aránnyal kényeztetnek el minket a gyümölcsök.
Így termesztik, babusgatják a görögdinnyét a Jászságban:
Olvass tovább...