
Szörnyű dolgot állítanak Petőfiről, direkt kihagyták a törikönyvekből a gyenge gyomrú diákok miatt
Olvass tovább...
Bárhogy is tagadják, van némi esély arra, hogy Petőfi Sándor nem halt meg a segesvári ütközetben, hanem fogolyként Oroszországba hurcolták. Most erről került elő egy újabb bizonyíték.
A hivatalos álláspont szerint Petőfi Sándor 1849-ben esett el a segesvári csatatéren, a testét tömegsírba temették. Ezt idővel a családja, barátai is elfogadták, híradást, levelet, bármiféle üzenetet sohasem kaptak a fiatalon odaveszett költőtől.
Éppen ezért meglepő, hogy Morvai Ferenc vállalkozó támogatásával, a Megamorv Petőfi Bizottság szervezésében 1989 nyarán magyar expedíció indult Szibériába, hogy felkutassa a legendák szerint orosz fogságban meghalt Petőfi Sándor sírját.
Találtak is egy csontvázat, amelyről a gyors helyszíni vizsgálat megállapította, hogy valóban akár a legendás poétáé is lehet. Aztán az ügy furcsa fordulatot vett, és a hivatalos közlemények szerint az egész azonosítás már azon elbukott, hogy a barguzini sírban talált csontok
A végzettsége szerint biofizikával és biokémiával foglalkozó, de az őstörténet iránt is érdeklődő Bunyevácz Zsuzsa szerint 300 millió az 1-hez annak az esélye, hogy valóban Petőfi maradványaira bukkantak. Mindezzel együtt a szabadságharc bukása után tényleg kerültek magyar hadifoglyok Szibériába, a II. világháború után a GULAG-on több 48-as ükunokával is találkoztak hazai kutatók, akiknek a következő neveik voltak: Thuróczy, Kovács, Kerekes.
Olvass tovább...
Mindez azonban nem különösebben zavarja azt a különleges oroszországi személyt, aki egyértelműen Petőfi Sándor leszármazottjának tartja magát. Ő nem más, mint Darima Chemitova, akire pár éve az RTL Fókusz stábja is rátalált.
A hölgy nem akárki, hanem hajdani orosz szépségkirálynő, végzettsége szerint matematikus és fizikus, vagyis a legendás költőnk alighanem büszke lenne az eredményeire. A fekete hajú szépség is bátran vállalja magyar gyökereit, Darimát nagyon meghatotta, hogy Petőfi Sándor milyen elszántan harcolt a hazájáért – olvasható a Blikk összefoglalójában.
A lap megtalálta a költő több leszármazottját is, akiknek világszerte mintegy 500-ra tehető a számuk. A legenda szerint Petőfinek két gyermeke is született Szibériában, Péter és Tünde, vagyis nem Zoltán volt az egyetlen (neki Szendrey Júlia volt az édesanyja).
Itt a többszörös szépségkirálynő, állítólagos Petőfi-leszármazott:
Olvass tovább...