Életre keltették a rettegett egyiptomi fáraót csúcstechnológiával, így nézett ki 3500 évvel ezelőtt az uralkodó a piramisok földjén
Olvass tovább...
Nemcsak a technológia hiánya akadályozza a piramis kinyitását, van valami veszedelmesebb.
Kevesen tudják, hogy Kínában is vannak hatalmas piramisok, méghozzá Hszian város mellett, ahol több sír is megtalálható. Korábban egy pilóta szúrta ki ezeket a gigantikus építményeket, amelyek sírként funkcionálnak a mai napig. Hszian legnagyobb piramisa pedig az első kínai császárhoz kapcsolódik, Csin Si Huang-tihez kapcsolódik, ám a tudósok nem nyitják még ki az építményt, amelyben elképesztő gazdagság lehet.
Olvass tovább...
Nem merik kinyitni a sírt.
A császárról köztudott, hogy az örök életet kereste, nem akart meghalni, épp ezért kerete az életelíxirt is, amellyel meghosszabbíthatta volna az életét. Számtalan történet is kapcsolódik ehhez, hogy a császár keresi az örök életet, több történet szertin tlegendás helyeket keresett fel, amelyekről azt hallotta, hogy közük lehet az örök élethez. A feltételezések szerint a császár halált is épp az okozta, hogy kereste az örök életet, és higanytartalmú italokat fogyasztott.
A császárt olyan helyre temették, a piramis belsejébe, ahol paloták másolatai, mesés gazdasgság lehet, ám a leírások szerint komoly csapdák is rejtőznek ott, sőt, rendkívül magas a higanytartalma is, amely bizony mérgező. Higanyt találtak a sír mellett megtalált agyaghadsereg katonáiban is.
Komoly problémát okozhat tehát a higanymérgezés, de a friss hírek szerint a jövőben, az elkövetkező száz évben szeretnék megnézni, hogy mi van a sírban. De mégis, mi az igazság az agyaghadsereggel kapcsolatban? Korábban Magyarósi Csaba is járt a helyszínen, ahol megnézhette az ókori világ egyik csodáját: