![Készletkisöprés az Aldi-ban, óriási leárazás lesz a boltokban](https://images.promotions.hu/article/128210/1739204270_aldi-akcio-learazas-keszletkisopres-kedvezmeny-bolt-promotions.hu.jpg?crop=1800,742,0,374&width=386)
Készletkisöprés az Aldi-ban, óriási leárazás lesz a boltokban
Olvass tovább...
A bankok ügyfeleitől érzékeny adatokat akarnak kicsikarni a csalók, senki ne dőljön be nekik!
Telefon, közösségi média, e-mail, látszólag mindhárom a gyors információáramlás célját szolgálja, azonban van egy ennél jóval sötétebb közös tulajdonságuk is, méghozzá az átverések, amik egyre csak szaporodnak.
A csalók ugyanis előszeretettel használják ezeket a felületeket arra, hogy pénzt vagy érzékeny adatokat csikarjanak ki áldozataikból, és hiába a rengeteg figyelmeztetés, hiába mind többen ismerik fel a figyelmeztető jeleket, még mindig rengetegen dőlnek be a hivatalosra sokszor megtévesztésig hasonlító e-mailekre, üzenetekre, telefonhívásokra.
Apró jelek persze vannak, ám minél felkészültebbek a felhasználók, annál kifinomultabbak a csalók, ez derült ki egy újabb üzenetből is, amit két hazai nagybank nevében is kiküldtek, ám sem az OTP Bank, sem az MBH Bank nem kér ilyen formában semmilyen adatot az ügyfelektől.
Olvass tovább...
Az alábbi üzeneteket e-mailben küldik ki:
„Tisztelt Ügyfelünk, biztonságos bankolás az ön nyugalma érdekében. Fiókjában frissítések szükségesek az optimális biztonság és megbízható szolgáltatás fenntartásához. Frissítse adatait most, hogy elkerülje a fiók hozzáférésének korlátozását és biztosítsa, hogy fiókja védve maradjon a gyanús tevékenységtől”
- áll az egyik ilyen furcsa üzenetben, ami után egy linken keresztül kérik a frissítést, és amennyiben ez nem történik meg, úgy a fiók korlátozásával fenyegetnek. Mindkét esetben nagyon hasonló a megfogalmazás, ám természetesen ilyeneket nem küld egyetlen bank sem.
Olvass tovább...
Hasonlóval már próbálkoztak más bankoknál is. Ami ilyenkor egyből szemet szúrhat, az az e-mail cím, amiről a gyanús levél érkezett, valamint az URL, amire az üzenetben szereplő link vezet. Itt általában különböző adatokat kérnek a „frissítéshez”, ám nagyon fontos, hogy semmi ilyesmit ne adjunk meg, különben akár a bankszámlához is hozzáférhetnek a csalók.
Szintén gyanús jel lehet a magyartalan megfogalmazás és a sürgetés, mint ebben az esetben is. Nagyon fontos, ha ilyet észlelünk, jelezzük a bank felé a visszaélést, jelöljük spam-nek az üzenetet. Amennyiben valaki mégis bedőlt az átverésnek, úgy szintén érdemes azonnal felkeresni a bankot, mielőtt még bárki illetéktelen hozzáférne a számlához.
Telefonon is érdemes óvatosnak lenni az adathalászokkal, rengeteg ilyen esetet rögzítettek már:
Olvass tovább...