Fontos dolog derült ki, nem csak az Ügyfélkapu bejelentkezése változik meg véglegesen, a Magyar Posta is figyelmeztetett
Olvass tovább...
Érdemes odafigyelni, néhány héten belül megváltoznak az adatok, figyelmeztetett rá a MOHU.
A MOHU-nak a tavalyi év komoly próbatétel volt, országszerte megjelentek ugyanis a visszaváltó automaták, amivel egy teljesen új korszak kezdődött a vásárlók és a boltok üzemeltetőinek életében is. Azt nem lehet nagy magabiztossággal kijelenteni, hogy a REpontok megjelenése teljes sikertörténet lenne, hiszen volt benne néhány olyan buktató, amit azóta sem sikerült kiküszöbölni, mindenesetre a célok világosak: még több automatát telepíteni és még több palackot visszaváltani.
A MOHU persze nem csupán a vásárlók, hanem partnerei felé is folyamatosan kommunikál, és a napokban egy nagyon fontos változást jelentettek be hivatalos honlapjukon, ugyanis január elsejével a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. adószáma megváltozott, méghozzá az alábbira: 32082230-2-44
Olvass tovább...
A nem lakossági ügyfelek számára ez azért is lényeges információ, mivel január végétől már csak az új adószámmal kiállított számlákat tudják elfogadni:
„Kérjük partnereinket, hogy pénzügyi rendszereikben ellenőrizzék és szükség esetén frissítsék az adatokat, mivel a 2025. január 31. után téves adatokkal kiállított számlákat nem áll módunkban befogadni”
2025-ben számos újítást tervez a MOHU, ezek közül talán az egyik legfontosabb, hogy a szelektív hulladékgyűjtést ösztönző program keretében Magyarország szerte több mint egymillió kukát osztanak ki a lakosság körében.
Olvass tovább...
Ezekből olyan területekre juttatnak, ahol eddig a papír, műanyag, valamint fémhulladékot nem lehetett szelektíven gyűjteni. A vállalat ingyen biztosítja a hulladékgyűjtőket, és a területi szolgáltatók feladata lesz azt eljuttatni a háztartásokba. Az élelmiszer-maradékoknak is külön tárolóedényt biztosítanak, ezeket társasházaknál helyezik ki.
A MOHU egyik legfontosabb vállalása, hogy a települési hulladékoknál 2035-ig eléri az EU által előírt 65%-os újrahasznosítási arányt – ez jelenleg 32%-on áll Magyarországon. Az arány növekedését elősegíti egyebek között a palackvisszaváltási rendszer, valamint a többi, újrahasznosítható hulladék szelektív gyűjtése egyaránt.
Jelenleg így működik Magyarországon a szelektív hulladékgyűjtés: