Fontos üzenet jött a kormánytól az Ügyfélkapu miatt, mindenkit felkészítenek a nagy változásra
Olvass tovább...
Már nagyon régóta várnak erre a magyarok, fontos dolgot válaszoltak meg ezzel.
Fontos üzenet landolt a napokban magyarok millióinak e-mail fiókjaiban, és ez már nem az első volt az Ügyfélkapuval kapcsolatosan, hiszen egyre közelebb van január közepe, amikor megszűnik a jól megszokott felhasználónév – jelszó belépési mód, helyette pedig a kétfaktoros hitelesítés veszi át a helyét.
Ez utóbbi ugyan eddig is elérhető volt, azonban most egy újabb hitelesítési módot is bevezetnek, ami sokak számára végre közérthetőbb módon segítheti az eligazodást, ugyanis az authenticatoros igazolással nem mindenki boldogult, ami érthető is, hiszen egy külön alkalmazással kellett bajlódni, ami kapcsán visszaélésekről is érkezett már bejelentés.
Most viszont újabb emlékeztetőt küldtek e-mailben, ami végre olyan konkrétumokat is tartalmaz, amikre már régóta vártak, hiszen kiderült, milyen egyszerűbb hitelesítési megoldásal léphetünk majd be az Ügyfélkapu+-on keresztül.
Olvass tovább...
„A felhasználónévvel és jelszóval történő ügyfélkapus bejelentkezési mód 2025. január 16-tól biztonsági okok miatt megszűnik. Készüljön fel időben az Ügyfélkapu megszűnésére, válasszon új azonosítási módot! Az Ügyfélkapu kivezetése után két módszerrel léphet be az azonosítást kérő ügyintézési felületekre (például a magyarorszag.hu-ra, a tarhely.gov.hu-ra, az epapir.gov.hu-ra vagy az eeszt.gov.hu-ra): Digitális Állampolgár mobilalkalmazással, vagy Ügyfélkapu+ szolgáltatással. Ha még nem töltötte le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást, vagy nem állította be az Ügyfélkapu+-t, kérjük, mielőbb tegye meg, hogy továbbra is zavartalanul intézhesse az ügyeit”
– áll az üzenetben, ezt viszont már eddig is lehetett tudni, a lényeg ezek után következett.
Olvass tovább...
„A kétfaktoros azonosítás január második felében tovább egyszerűsödik: a hitelesítő alkalmazások mellett már e-mailes visszaigazoló kódot is használhat”
– írják. Aki azonban továbbra is az authenticatorral próbálkozna, az itt találhat útmutatót, ami alapján biztonságosan át tud váltani az Ügyfélkapu+-ra.
A DÁP-ról pedig ezt érdemes tudni: