A NASA tudósa felfedte a brutális igazságot az egyiptomi piramisokról
Olvass tovább...
Nagyon sokan tippelgetnek, hogy mi lehet, pedig egyszerű az igazság.
Ugyan a balatoni szezonnak már vége, ettől függetlenül a Balaton partja az egész évben kedvelt nyaraló- és kirándulóhely. Nagyon sokan keresik fel a magyar tengert az év égi és az év eleji időszakban is, hiszen számtalan program várja ilyenkor is azokat, akik szeretnék egy kicsit élvezni Magyarország egyik legszebb tájának különlegességeit, programjait és attrakcióit.
A Balatont ilyenkor is nagyon érdekes dolog felfedezni, hiszen más arcát mutatja meg a tó és a körülötte elterülő környezet is. Ilyenkor másfajta látványosságokra, érdekességekre is felfigyelünk. Nagyon érdekes például az, hogy a Balatonban igazából két kisebb sziget is található, amelyek közül az egyikről rengeteg tévhit él, és ezekről nagyon sokszor lehet olvasni az interneten, a közösségi média kisebb fórumain is.
Olvass tovább...
Az egyik sziget a Galamb-sziget, amely Balatonföldvárnál található. Ez egy mesterséges sziget, és egy kis híd is átvezet ide. A sziget amúgy a balatonföldvári kikötő létrehozásakor keletkezett.
A másik sziget viszont egy olyan építmény, amelyről számtalan elmélet látott már napvilágot Magyarországon. Többek között arról is szólnak néha, hogy ez egy épülő luxushotel napozószigete, de többen valamiféle luxusmedencét is sejtenek. Ami pedig részben sokkoló, hogy vannak olyan elméletek, amelyek egyenesen rakétasilókról írnak a látvány kapcsán.
Ám az igazság az, hogy ez egy betongyűrűs ülepítő, mely az iszaptól és szennyeződésektől tisztította meg a vizet, ezzel öntözésre alkalmassá téve azt. Ugyanis korábban kialakítottak egy öntözőrendszert (a Balatonból nyertek vizet vele), mivel vízhiánnyal küzdött egy komolya állami vállalat még a hatvanas években. Részletesen erről, az aligai mesterséges szigetről a Tó-Retro oldalon olvashattok.
Ám van még egy sziget, amely a tó mélyére került, és megtalálták a nyomait is, ez a rejtélyes sziget pedig korábban egy térképen tűnt fel, ekkor kezdtek el kutatni utána:
(via Infostart)