Világhírű lett egy 1300 fős magyar falu, ország-világ ájul a keleti kényelmen
Olvass tovább...
A Száguldó Őrnagy az összes kontinensen letette a névjegyét.
A futball történelemkönyvében különleges helyet foglal el Puskás Ferenc, a magyar csatár és egykori Real Madrid-sztár, aki kiemelkedő karrierje során számos rekordot megdöntött, és aki ma is világszerte ismert. Az egyik legemlékezetesebb történet azonban nem is a pályán, hanem egy ausztrál futballakadémián történt, George Best szintén legendás labdarúgó visszaemlékezése alapján, amely bemutatja, milyen egyedülálló tehetséggel és karizmával bírt Puskás még idősebb korában is.
Olvass tovább...
Az 1980-as években Puskás több futballklinikát tartott Ausztráliában, ahol fiatalokat edzett és tanított, és ahol George Best, Bobby Charlton és Denis Law társaságában is részt vett egy akadémiai programban. Az ausztráliai fiatalok számára azonban elsőre nem volt világos, ki is valójában ez az idősebb, pocakos férfi, akit viccesen "öreg kövér emberként" emlegettek. Best és társai egy keresztléc-kihívást találtak ki, amelyben a játékosoknak tízszer kellett eltalálniuk a keresztlécet.
Bár mindenki azt várta, hogy Puskás nem jár sikerrel, ő kilencből kilenc alkalommal hibátlanul célzott. A tizedik alkalommal pedig egy akrobatikus mutatványt hajtott végre: felpattintotta a labdát, és egyensúlyozott rajta a vállán, majd sarokkal bombázta a keresztlécre, teljes csendet váltva ki a jelenlévőkből. Amikor egy kíváncsi fiatal megkérdezte, hogy ki ez a különleges tehetség, Best csak annyit mondott: "Számotokra ő Puskás Úr (To you, he is Mr. Puskás)".
Olvass tovább...
Puskás karrierje két részre bontható: az első, amikor a magyar Aranycsapat tagjaként a világ legjobbjai között játszott, és a második, amikor a Real Madrid csatáraként újra a csúcsra ért. Magyarország nemzeti ikonjaként hatalmas szerepe volt abban, hogy a futballban új technikákat, taktikákat ismerjen meg a világ.
Az 1953-as londoni 6-3-as győzelem Anglia ellen például máig a magyar futball történetének legnagyobb sikerei közé tartozik. Még idősödő korában is megmutatta, hogy a tehetség és a profizmus nem halványul el, és bármelyik korosztály számára inspirációként szolgálhat.
2006-os halálakor egész Magyarország gyászolt, és a világ futballközössége is búcsút vett a „Száguldó Őrnagy” becenevet viselő Puskástól. Az utókor emlékezete azonban nem csak a mérkőzéseken nyújtott teljesítménye miatt maradt fenn. Történetei, mint például a keresztléc-kihívás Best elbeszélésében, azt bizonyítják, hogy Puskás nem csupán a pályán, hanem azon kívül is páratlan karakter volt. A sporton keresztül épített kapcsolatokat, és a futball közösségi erejét szimbolizálta, amely áthidalhat minden kulturális és generációs különbséget.