Ha ezt a magyar mondatot kapod a Messengerben, hatalmas baj lehet
Olvass tovább...
Már az állatkert látogatói sincsenek biztonságban, jegyekkel próbálják meg átverni őket.
Most már szó szerint mindenhol próbálkoznak az adathalászok, hogy kicsikarjanak e-mail címeket, telefonszámokat, esetleg bankkártyaadatokat. Pofátlanságuk nem ismer határokat, ismert márkák arculatát használják fel, ingyen termékeket kínálnak, persze minden ilyesmi csak arra megy ki, hogy megkaparintsák, ami kell nekik.
Aki bedől, annak többé nincsenek biztonságban a fiókjai, telefonon zaklathatják őket külföldi számokról, spam emailek tömkelegét kapják, és ez még a szerencsésebbik helyzet, a számlákról ugyanis a pénzt is leemelhetik egy pillanat alatt.
Ezúttal a Fővárosi Állatkert kényszerült magyarázkodni, ugyanis valaki létrehozott a hivatalos oldalukat utánzó Facebook-felületet, amin nyereményjátékot hirdettek, melyekkel nem létező belépőket lehet „nyerni”:
Olvass tovább...
„Az álprofilon az internetezők kétféle tartalommal találkozhatnak: állatokról szóló képekkel és posztokkal, illetve az Állatkert nevében hirdetett nyereményakcióval. A rövid szövegek és képek célja, hogy azt a benyomást keltsék, mintha az olvasó valóban az Állatkert Facebook-oldalán járna. Árulkodó azonban a magyartalan, valószínűleg fordítóprogrammal készült szöveg, illetve az is, hogy a feltöltött képek nem is a mi Állatkertünkben készültek”
– írja a Fővárosi Állatkert hivatalos weboldalán.
„Úgy tesznek, mintha az Állatkertnek most lenne a 155. születésnapja (ami valójában még 2021 augusztusában volt), és a születésnap alkalmából arra biztatják a felhasználókat, hogy kommentben írják oda, „boldog születésnapot”. Cserébe azt ígérik, hogy ezzel egy olyan nyereményjátékon vesznek részt, amellyel állatkerti belépőket nyernek. A kommentelőket később privát üzenetben keresik meg, és bankkártya adatokat kérnek tőlük, általában arra hivatkozva, hogy az állítólagos nyeremény eljuttatásához szükséges postaköltségre kérnek pénzt”
– tették hozzá.
Olvass tovább...
Mint közölték, már a közösségi oldalon is közzétettek egy figyelmeztetést, és a Facebook felé is jelezték a visszaélést, ám korábbi tapasztalataik szerint csak hetek múlva, többszöri jelzés után szokták eltávolítani a megtévesztő oldalakat.
Tavaly már próbálkoztak hasonlóval a csalók, és nem a budapesti állatkert az egyetlen, amely hasonló helyzetbe került, nemrég ugyanis a Bécsi Állatkert látogatóit is megpróbálták átverni. Arra is felhívták a figyelmet, hogy aki hiteles információkat szeretne az állatkertről, az az alábbi közösségi felületen tájékozódhat.