![Felnyitották a lengyel király sírját, azonnal rosszul lett több tudós](https://images.promotions.hu/article/116871/1706574966_lengyel-kiraly.jpg?crop=1800,742,0,35&width=386)
Felnyitották a lengyel király sírját, azonnal rosszul lett több tudós
Olvass tovább...
Tudományos világszenzáció küszöbén lehetünk.
Anglia azon országok sorába tartozik, ahol bizony a történelem úgy alakult, hogy nagyon sok király sírját a mai napig megtekinthetjük, a középkortól kezdve a legtöbb uralkodó temetkezési helye bizony megtekinthető. Nem úgy, mint sok közép-kelet-európai államban, ahol a történelem fordulópontjai olyan veszélyeket tartogattak, hogy városok, sőt, korszakok pusztultak el nyomtalanul a föld felszínéről.
Olvass tovább...
Ám még Angliában is akad egy hatalmas rejtély, amelyet évszázadok óta próbálnak megfejteni, ugyanis az egyik leghíresebb angol uralkodó temetkezési helyét a mai napig nem sikerült megtalálni. Az egész történet szövevényes és izgalmas, és egy fürdőszoba jelentheti a megfejtést, egy olyan objektum, ami képes beazonosítani a király nyughelyét.
II. Harold angol királyról, aki a híres hastingsi csatában vesztette életét 1066-ban, amikor Hódító Vilmos csapataival csapott össze hadserege. II. Harold halála egy új korszak kezdete, miközben egy régi korszak vége is, ugyanis vele halt ki a régi angolszász királyi ág a szigeteken.
Ez a világtörténelem egyik legismertebb csatája, minden magyar történelemkönyv és a legtöbb egyetemes történelemkönyv is tárgyalja.
Nyílvessző okozta a végzetét a csatatéren, ám a maradványait soha nem találták meg Angliában. Közel 1000 éves tehát a rejtély, aminek most pont kerülhet a végére. A régészet új metódusai és felfedezései ugyanis megoldást kínálhatnak Anglia egyik legérdekesebb feladványára, és végre méltó helyre kerülhetnek a híres uralkodó földi maradványai is.
Olvass tovább...
Egy régi kastély maradványait találhatták meg, és tetemet és csontokat is találtak a közelben, miközben a kastély úgynevezett luxusszintjét a mellékhelyiség tudja megmutatni legjobban ebben a feltárásban. Egy en-suite fürdőszobát találtak ugyanis, amelynek azaz előnye, hogy kizárólag egy hálószobához tartozik, ez pedig csak a leggazdagabbak kiváltsága volt az angolszász korban. Tehát valószínűleg Harold palotáját találták meg.
Harold csak 1066 januárja és októbere között uralkodott, hiszen a hastingsi csata október 14-én volt, ahol bizony Hódító Vilmos pontot tett a királyi ág végére is. A híres Bayeux-i faliszőnyeg ábrázolja a király rendkívül erőszakos halálát is. A források arról szólnak, hogy egy palotája mellett temethették el, itt kaphatott örök nyugalmat, ám sírját nem találták meg sohasem.
A krónikákból az derül ki, hogy feltehetőleg Bosham településen lévő kastélya mellett temethették el. És itt feltártak még jó pár évtizeddel korábban, az 1950-es években egy rangos angolszász férfi maradványait, tehát megnyitották feltételezhetően Harold király sírját, ám a csontokat annak ellenére nem vizsgálták meg azóta sem a legújabb csúcstechnológiás műszerekkel, hogy több jel is arra utalt már korábban is, hogy az egykori király maradványaira bukkantak a régészek.
Erre a vizsgálatra még vár a tudományos világ, pedig igazi világszenzáció lenne a felfedezés elismerése, a bizonyítékok bemutatása.
Íme a híres Bayeux-i faliszőnyeg, amelyet bemutattak animálva is, igazán rendkívüli középkori képregény kemény részletekkel a nagy csatáról:
Olvass tovább...
(via Popular Mechanincs)