Ők építették Stonehenget, az igazságot nehéz feldolgozni
Olvass tovább...
A sivatagban találtak valamit, amire nincs egyértelmű magyarázat Egyiptomban.
Az ősi Egyiptom a világ egyik legrejtélyesebb helye, manapság is számos olyan feltárás van, amelynek még nem látják a végét, hiszen gigantikus épületekről, építményekről és temetkezési helyekről van szó a mélyben. De vannak olyan rejtélyes helyek a piramisok ölelésében, amelyeket ugyan már több évtizede, esetleg évszázada feltártak, de a mai napig nincs egyértelmű magyarázat a rendeltetésükre az egyiptomi kultúrában.
A szakértők évtizedek óta vitatkoznak, és nincs egzakt magyarázat, csupán elméletek sokasága.
Ilyen az Osireion templom is, amelyről az elmúlt években nagyon sok fotó jelent meg a különböző közösségi oldalakon is.
Olvass tovább...
Abüdoszban található, amely egy misztikus és szent város Egyiptomban, az ősi egyiptomiak egyik féltett kincse. A nevét Ozirisz istentől kapta, aki nagyon fontos szerepet játszik az egyiptomiak hitében. Ő ugyanis az alvilág ura és a feltámadás istene. Az Osireion templomot éppen ezért az Ozirisz-kultusz egyik legfontosabb helyének tartják, ám az építmény nagyon sokban eltér attól, amit az évszázadok alatt Egyiptomban találtak.
Különbözik a körülötte lévő épületektől is, ugyanis megalitikus kövekből emelték azt. Még az építési technológiáról is azt mondták a szakértők, hogy valószínűleg a történelem előtti korszak lenyomatát őrzi, meglehet tehát, hogy egy, ez egyiptomiak előtt a területen élt nép alkotása ez, amelyet később átdolgoztak az egyiptomiak, ám a struktúra őrzi az ősi építmény vonásait.
A szerkezet egy része a föld alatt van, vízzel borított tér. Ez is arra utalhat néhány szakértő szerint, hogy Ozirisz kultuszához lehet köze, hiszen az ő mitológiájában nagyon fontos szerepet kap a víz, és maga a Nílus is.
A 20. század elején fedezték fel, továbbra is vita tárgya a pontos datálás, hogy mikor épült és az is, hogy pontosan mire használták az egyiptomiak.
Olvass tovább...
(Forrás: The Archaeologist)