Beomlott az egyiptomi óriás piramis, rendkívüli ami kibukkant a kövek közül
Olvass tovább...
Nagy felfedezést tettek a szakértők, fontos leleteket találtak a piramisok kövei között.
Az egyiptomi piramisok kapcsán számtalan összeesküvés-elmélet él, talán a történelemnek nincs is az ókori egyiptomi történelemnél konteódúsabb területe. Hiszen az egyiptomi piramisok annyira misztikus alkotások, amelyek rengeteg tudós és szakértő mellett nagyon sok civil történészt és régészt is arra hívtak, hogy egész életükben velük foglalkozzon.
Az egyiptomi piramisok mellett a Nagy Szfinx a legtöbbször emlegetett építmény ezekben az elméletekben.
Az egyik leghíresebb elmélet szerint a piramisokat nem is az egyiptomiak építették, hanem azok még több ezer évvel ezelőtt készültek, hiszen a tenger hullámainak nyomai is felfedezhetők rajtuk. A kutatók ezeket az elméleteket számtalanszor megcáfolták már, a piramisok építésével kapcsolatban pedig nagyon sok olyan bizonyíték van, hogy milyen eszközökkel készíthették ezeket, ráadásul nem is olyan rég találtak egy olyan Nílus-ágat, amely mára kiszáradt, de egykor ott futott a gízai nagy piramisok mellett.
Olvass tovább...
A szakértők olyan élőlények maradványait találták meg a piramisok és Szfinx köveiben, amelyek még az emberek előtt éltek, és sokszor ez egy nagyon fontos érv a konteóhívőknél arra, hogy az egyiptomi piramisok sokkal régebbiek annál, mint amit a szakértők mondanak róluk, és egykor teljesen víz alatt voltak. Egykor a tenger hullámai csapdosták a piramisok falati az elmélet hívei szerint, ezért vannak ezek a leletek.
Tengeri élőlények maradványait, fosszíliákat, azaz egykor élt élőlények és növények megkövesedett maradványait és lenyomatait tárták fel a piramisok kövei között a tudósok.
A több százezer több millió éves fosszília azt jelenti, hogy a köveket olyan helyen vágták ki az egyiptomiak, amely egykor víz alatt volt, a piramisok építéséhez használt kövek természetes kőzetekből származnak, amelyek hűen tükrözik, hogyan nézett ki a tengerfenék több mint 4000 évvel ezelőtt, amikor az építmények készültek.
Ezek a fosszíliák egykor így helyezkedtek el a tengerfenéken. A köveket olyan kőfejtőkből bányászták, amelyek egykori tengeri környezetek üledékeit tartalmazták. Ezek a fosszíliák az ókori tengeri üledékekből származnak, amelyek az egyiptomi régióban rakódtak le a késő-kréta vagy a paleogén időszakban, amikor a területet még sekély tengerek borították.
Olvass tovább...
(via The Economic Times)