promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Világszenzáció, 2000 év után előhozták a tenger alól, Nagy Sándorhoz kötődik biztosan, az ősi világ egyik csodájáról van szó

Világszenzáció, 2000 év után előhozták a tenger alól, Nagy Sándorhoz kötődik biztosan, az ősi világ egyik csodájáról van szó

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Elképesztő, hogy mit hoztak fel a tenger alól Egyiptom partjainál.

A város, amely Nagy Sándor nagyságát mutatta

Alexandria egykor az ókori világ egyik legnagyobb városa volt, a tenger partján Egyiptom egyik központja, amely lenyűgözte a világot millió csodájával. A várost pedig még a világtörténelem egyik leghíresebb és legnagyobb volumenű uralkodója, Nagy Sándor alapította. 331-ben, időszámításunk előtt tették le a város alapítókövét, ekkor alapította a legendás uralkodó, aki Egyiptom fáraója is volt.

Sokáig Egyiptom fővárosa is volt a kulturális és regionális központ, amely Nagy Sándor halála után a Ptolemaida-dinasztia székhelye is lett egyben Egyiptom földjén, a piramisok árnyékában.

Lépésről lépésre kerülnek elő

A városról elképesztő történetek keringenek, és itt építették meg az ókori világ csodái közé is beválogatott világítótornyot, amely méreteiben vetekedett az egyiptomi piramisok méreteivel is. A tengerről már messze ki lehetett szúrni, ha valaki Alexandria kikötőjébe tartottak.

Mint arról beszámol a Greek Reporter is, a tenger mélyén most ennek a csodának találták meg a darabjait, és világszenzáció, de megnyílt az út affelé, hogy a világ egyik csodáját, a 2000 éve épített világítótornyot rekonstruálják majd. 22 darabot hoztak felszínre a később hullámsírba kerülő, monumentális épületből.

A búvárok találtak ezekre rá, a szakértők most vizsgálják a nagy felfedezést. 

Újjáéled a monstrum?

A most felszínre hozott darabok között szerepelnek egy monumentális bejárat áthidaló kövei és oszlopai, melyek egyenként 70–80 tonnát nyomnak. A felfedezések bővítik a világítótorony digitális archívumát. Az elmúlt tíz évben már több mint 100 víz alatti építészeti elemet digitalizáltak. A most előkerült darabokat különleges eljárással dolgozzák fel, mielőtt a Dassault Systèmes mérnökei átveszik őket a digitális modell elkészítéséhez.

Ahogy ezek az ősi kövek újra felszínre kerülnek, az Alexandriai világítótorony fokozatosan újra életre kel, persze tudomány, történelem és képzelet segítségével, darabról darabra.

Lehet, hogy hamarosan láthatjuk is majd újra teljes pompájában a világ csodáját, amelyet eddig csak a történelemkönyvek lapjain láthattunk magunk előtt?

Elképesztő videók a víz alatt maradványokról, Egyiptom elveszett kincseiről a tenger mélyén: