A Netflix sorra vadássza le a SkyShowtime legjobb tartalmait, plusz előfizetés nélkül is nézheted a "sárga sorozatokat"
Olvass tovább...
Rengeteg előfizetőt szomoríthat el a hír, olyan filmek távoznak most a platformról.
Bár a streaming oldalak, különösen a Netflix annyi tartalommal van tele, hogy egy élet is kevés lenne rá, hogy mindent kipörgessünk, mégis fájó pont, mikor egy általunk nagyon szeretett film lekerül. Hiába fizetünk elő a különböző streaming szolgáltatókra, ma már az sem biztos, hogy a saját tartalmaikat megtartják (lásd korábban az HBO Max vagy a Disney+ esetét).
A Netflixes filmek egyelőre biztos pontok a Netflix oldalán, de itt is rengeteg a licenszelt tartalom, így hónapról hónapra mindig akad pár távozó sorozat, illetve film. Februárban sok egyéb között egy olyan klasszikus is eltűnik egy időre a platformról, amit biztosan sokan bepótolnának, vagy újranéznének. Most pár napig még van rá lehetőség.
Olvass tovább...
A Forrest Gump 14-én, tehát pont Bálint-napon kerül le, olyan 90-es évekbeli klasszikusokkal együtt, mint a Napok romjai, a Deep Impact, vagy az Ha ölni kell. Tom Hanks legendás filmklasszikusa az a film, amiről az is hallott már, aki még nem látta, és jószerével nincs is olyan ember a földön, aki ne szeretné ezt a filmet.
Már csak azért is, mert tud bárki mondani valamit, ami csak megközelítőleg is hasonlít rá? Se előtte - de ami még fontosabb - se utána nem készült ehhez fogható, ehhez hasonlítható mozi. Én legalábbis nem tudok róla. És nem azért, mert ez valami nagyon rétegfilm lenne, hanem épp annak ellenére, hogy nem az. A Forrest Gump úgy szólít meg mindenkit, hogy nincs benne konformizmus.
Ha azt hiszed, hogy már mindent tudsz a filmről, nézd meg ezt a videóesszét, ami remekül rávilágít egy új nézőpontra, miszerint mind Jenny-k vagyunk, miközben Forrest Gumpok akarunk lenni:
Olvass tovább...
Én még annyival toldanám meg a Retroshock! egyik legjobb videóját, hogy étezik még pár film, ami hordoz hasonló elemeket (a Kis nagy ember Dustin Hoffmannal, vagy A pacák Steve Martinnal), de ilyen kombinációban egy sem. Az ilyen filmekhez nem véletlenül nem készül soha folytatás - mert hát mégis, mit folytassunk valamin, ami szinte tökéletes? Ráadásul a Robert Zemeckis adaptációja azon ritka esetek egyike, mikor a film magasan túlszárnyalja a írott eredetijét.
Forrest Gump végigrobog a 20. század második felének amerikai történelmén, de még csak észre sem veszi, mert miként az átlagember elveszik a történelem viharában, úgy veszi semmibe Forrest a történelmet.
Éppen ezért lesz a Forrest Gump egy meglepően konverzatív film. Lehet, hogy Forrest korlátozott értelmi képességekkel bír, de mivel a társadalmi hatások semmilyen befolyással sem bírnak rá, így végig önmaga tud maradni, és ezért sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb is a környezeténél (lásd Dan hadnagy vagy Jenny), mintha egy kívülálló nyugalmával tekintene a világra.
Olvass tovább...
A történelmi tabló csupán humoros hátteréül szolgál Forrest Gump kalandos életútjának, amiben volt élsportoló, háborús veterán, vallási vezető és iparmágnás egyaránt, ezek a címek azonban totálisan hidegen hagyják a címszereplőt, mivel túlságosan jólelkű, naiv és ártatlan hozzá, hogy efféle kapaszkodókra legyen szüksége. Forrest egyszerű világában a mamája iránti szeretete és a Jenny-hez fűződő érzelmei segítik felülemelkedni az emberi gyarlóságon.
Olvass tovább...