Egy 700 éves templom freskóján egyszer csak feltűnt Miki egér
Olvass tovább...
A festmény több mint 400 éves, és Ausztriában található egy kastélyban. Az orvosok szerint megtörténhetett az eset.
Az arckép az innsbrucki Ambras-kastély képtárában pihen, és sokáig képtelenségnek tartották, hogy amit ábrázol, az valós. De akkor miért festették? Pár száz év eltelt ezzel a kérdéssel, majd az orvostudomány is komolyan elkezdett foglalkozni az esettel.
Pedig már a krónikák is említést tettek a szokatlan látványról, azt írták, hogy Baci György egy lovagi tornán szerezte a súlyos sérülést, egy lándzsadarab egyszerűen átlukasztotta a fejét, és ott is maradt. Ráadásul az eset után még egy évig élt, ekkor készült róla a híres festmény is. A lándzsa amúgy a bal szemén szúródott be, majd a gerincoszlop felső részénél távozott.
Rengeteg orvos is megtekintette a kiállított darabot, végül az Innsbrucki Egyetemi Klinikát is bevonták az elemzésbe. Az intézményben háromdimenziós műanyag koponyamodellt készítettek, majd összevetették azt Baci kétdimenziós festményével. Az eredmény meglepő lett, a kutatók szerint valóban lehetséges, hogy Baci simán túlélhette a horrorsérülést, hiszen ha az agyat a fertőzésektől védő agyhártya nem sérül, illetve a kisagyat nem éri nagyobb zúzódás, akkor lehet még ilyen körülmények között is élni.
Bacit később utolérte a végzet, és fertőzésben halt meg, de ennek kialakulásához több idő kellett.
(Forrás: Nyest)
Olvass tovább...