Remélhetőleg a tiétek nincsen benne. Ideje lecsekkolni!
A NordPass jelszómenedzsmenttel foglalkozó vállalat ebben az évben is nyilvánosságra hozta a legrosszabb jelszavakat. Én már nehezen tudok röhögni rajta, mert kevés az újdonság. Például a sorban leírt számok biztosan nem fognak kikerülni a top 10-ből. Ilyen az
„12345”
vagy az ennél egy fokkal bonyolultabb
„123456”
Okozhat bőven kellemetlenséget, ha nem választunk kellően erős jelszavat. Ha attól félünk, hogy elfelejtjük, akkor még az is jobb, ha felírjuk valahova és elzárjuk a fiókba. Pedig az is elsődleges szabály, hogy soha ne írjuk fel sehova.
Legyen hozzánk közelálló, kellően hosszú, tartalmazzon nagybetűt, és persze számot is. A legtöbb feltörő program lexikonból dolgozik (brute force-támadás), így ha valóban személyes jelszót állítunk be, akkor évtizedekbe is telhet egy fiók feltörése.
Meglepődtem, hogy az idei évben nincsen blockbuster-film jelszó a listán, pedig volt régen olyan, amikor kijött a Star Wars, akkor rengetegen kezdték el használni a „starwars” kulcsot. A „superman” persze ott van a top 100-ban, és a „dragon” is, ami valószínűleg a Trónok harca miatt került be. Azonban, hogy mi lehet az a „g_czechout” a top 10-ben, arról fogalmam sincs. Aki tudja, az mindenképpen írja meg.
Top 100 gyenge jelszavak listája 2019: