Megnyerte a lottót a 19 éves fiú, pár évvel később visszament kukásnak és hajléktalan lett
Olvass tovább...
Edző vagy tornatanár is lehetett volna a magyar olimpikon, mégis a kukások életét választotta, és azóta sem bánta meg.
A 70-es években kezdett el birkózni, hétszer nyert országos bajnokságon, indult világ-, és Európa-bajnokságokon, majd két nyári olimpiára is kijutott. Az 1988-as szöuli olimpián hatodik helyezést ért el, az 1992-es barcelonai játékokon pedig tizenegyedikként zárt.
Nagy Béla magyar olimpikon egészen a 90-es évek közepéig versenyszerűen űzte a sportágat, és sokáig nem is tért vissza a birkózáshoz, azonban néhány éve egykori edzője és barátja kérésére tréner lett, és most délutánonként tart edzéseket gyerekeknek.
Olvass tovább...
Edzői képesítésével lehetett volna már 30 éve is edző vagy tornatanár, sőt a teológia és filozófia szakirányú végzettségével akár ebben is elhelyezkedhetett volna, ő mégis egy olyan munkát választott, amiért sokan rossz szemmel néztek rá, még barátai közül is többen hátat fordítottak neki.
Bár eleinte érték csalódások, ma már egyáltalán nem foglalkozik az emberek véleményével:
„Van ez a közösségi média...mikor elkezdtem ezt, csináltam egy fotót, hogy megmutassam, mit dolgozom, sokan azt hitték, viccelek. Utána, mikor egy-két emberrel találkoztam, elfordultak tőlem, mintha szégyellnének. Később rájöttem arra, hogy nem kell olyan emberek után szaladgálnom, akik nem érdemlik meg”
Béla bár szereti tanítani a gyerekeket, nem akar főállásban edzőként dolgozni. A most 61 éves kétszeres magyar olimpikon boldog az életével, nincsenek már nagy elvárásai, és véleménye szerint nincs összefüggésben az, hogy ha valaki nem tanul, akkor a szemétszállításban végzi kukásként, mert elmondása szerint ennek a munkának is vannak veszélyei, illetve komoly felelősség jár vele.
Nagy Béla még többet mesél a Fókusz riportjában: