Az is borítékolható volt, hogy dr. Karikó Katalin ott lesz a Széchenyi-díjasok között.
Magyarország köztársasági elnöke, Áder János március 15-e alkalmából kitüntetéseket adományozott. A lista a Magyar Közlönyben jelent meg.
A Kossuth-díjasok között a legismertebb név természetesen Nagy Feró, a Beatrice és az Ős-Bikini frontembere. Akkoriban ő volt a magyar új hullám egyik vezéregyénisége, vagy ahogyan sokan nevezték, a „nemzet csótánya”.
Akiről azonban keveset tudunk, de a neve állandóan benne volt mostanság a hírekben a koronavírus miatt, az dr. Karikó Katalin, aki Széchenyi-díjat vehetett át a munkájáért.
Karikó A Szegedi Tudományegyetem biológia szakán diplomázott 1978-ban, 1983-ban doktorrá avatták. Az egyetem után az MTA ösztöndíjasaként a Szegedi Biológiai Központ (SZBK) Biofizika Intézetének nukleotid kémiai laborjában kezdett el vírusokkal dolgozni.
1985-ben családjával együtt az Egyesült Államokba ment. 1988-ig a philadelphiai Temple Egyetemen dolgozott, majd Washingtonba került, ahol molekuláris biológiával foglalkozott. 1989-ben ismét Philadelphiában, a Pennsylvaniai Egyetemen (UPenn) kapott állást. Kezdetben a kardiológián volt molekuláris biológus és elindította az mRNS (hírvivő RNS)-kutatást. Innen az idegsebészetre került, 1998-ban kezdett dolgozni Drew Weissman immunológussal, akivel 2005-ben szabadalmat jegyeztetettek be a módosított nukleozidokat tartalmazó mRNS terápiás alkalmazására (Karikó-Weissman-technika).
2006-tól az RNARx nevű cég társalapítója és vezérigazgatója volt, 2013-ban a mainzi székhelyű BioNTech cég alelnöke lett. 2020-ban szabadalma alapján készült el a világon első, klinikailag is bizonyítottan hatásos harmadik generációs Pfizer-BioNTech koronavírus elleni vakcina.
Kossuth-díjasok:
TÁTRAI TIBOR "TIBUSZ" Liszt Ferenc-díjas gitárművész, zeneszerző
Kossuth-nagydíjat kapott:
Széchenyi-díjasok:
Széchenyi-nagydíjat kapott: