27 évvel a halála után Diana hercegné mindenkit meglepett, fény derült az egyik legnagyobb titkára
Olvass tovább...
Diana hercegné ikonikus pillantása egy olyan felvett viselkedés része volt, amit az ő helyében mindannyian bevetettünk volna.
Diána hercegné ikonikus stílusának és testbeszédének része volt az úgynevezett Diana-pillantás. A lehajtott fej és a felfelé néző tekintet nemcsak egy jellemvonás volt és nem is betegség állt a háttérben, a hercegné önvédelmi mechanizmusának fontos része volt.
Diana természeténél fogva visszahúzódó és félénk nő volt, nagyon fiatalon, mindössze 19 évesen került a brit királyi család által reflektorfénybe. A szüntelen érdeklődés hatalmas nyomást jelentett számára, de nagyon igyekezett megfelelni.
Olvass tovább...
A lehajtott fejjel azt próbálta elérni, hogy ne villogjon az arcába szüntelenül a fotósok vakuja. Videofelvételeken jól megfigyelhető, hogy amint felemelte a fejét a hivatalos rendezvényeken, máris több száz villanással támadták le a fényképészek. Mindenki lesben állt, mikor készíthet olyan fotót, ahol nemcsak egy hatalmas kalap és egy összeszűkült női ajak látható, hanem a hercegné kifejező tekintete is.
Köztudott, hogy Diana kapcsolata a fotósokkal és a médiával nem volt felhőtlen. Az első években türelmes volt, alkalmazkodott, elfogadta, hogy folyton követik, de sosem barátkozott meg ezzel. Az idő múlásával, főleg a gyerekek születése után a paparazzik által gyakorolt intenzív nyomás komoly konfliktusokat okozott.
A hercegné számos alkalommal panaszkodott arra, hogy még a magánéletében sem hagyják békén. A paparazzik a nyomában voltak mindenhol, a külföldi nyaralásokra is követték, a fiaival sem tudott hármasban kikapcsolódni. Ekkor már gyakran előfordult, hogy nem lehajtott fejjel tűrte a rohamot, hanem emelt fővel odament a fotósokhoz és felkérte őket, hogy távozzanak, hagyják őt békén. Persze hiába.
Károly királytól (akkor még csak herceg) való különválása után már nem védte a királyi család protokollja sem. Diana 1997-ben bekövetkezett halála során az autót, amelyben utazott, paparazzik üldözték. Bár a balesetért több tényező is felelős, a sajtó agresszív viselkedése kulcsszerepet játszott. Ez a tragédia világszerte felháborodást váltott ki a média etikájával kapcsolatban.
Ez a tragédia kellett ahhoz, hogy elkezdjék felülvizsgálni az angol média hatalmát és mozgásterét, hogy meddig mehetnek el, ha ismert személyek magánéletéről van szó.
Olvass tovább...
Forrás: LedBible